STEM Nedir?

STEM, Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) kelimelerinin birleşiminden oluşur.

Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı (PISA) ölçeğinde ilk sıralarda yer alan Japonya, Finlandiya ve Kanada gibi ülkelerde tercih edilen STEM, farklı disiplinleri bir arada kullanarak öğrencilerin düşünme ve çalışma kapasitelerini artırmayı, dolayısıyla mutlak başarıyı hedefleyen bir modeldir.

Sınıflarımızdan Kareler

Türkiye'nin birçok okulunda bulunan; düşünmeyi, üretkenliği, görsel zekâyı ve başarıyı hedefleyen sınıflarımızın fotoğrafları.

 

STEM & Akıl Oyunları

Curious & Genius Akıl Oyunları, yaratıcılığı ve merak duygusunu desteklemesi, çözüm odaklı çalışma gerektirmesi ve pratik yaparak öğrenmeye yöneltmesi özellikleriyle STEM’e uygun geliştirilmiştir. Öğrenciler bu oyunlarla Matematik veya Fen Bilimleri derslerinde edindikleri kuramsal bilgileri gerçek hayatta uygulama fırsatı bulurlar. Oynarken dener, üretir ve disiplinler arası altyapılarını güçlendirirler.

STEM modeliyle
daha etkili öğrenme!

Curious & Genius Akıl Oyunları, çocuklara keyifli bir oyun deneyiminin yanı sıra; STEM modeliyle Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik alanlarını birbiriyle ilişkilendirerek kalıcı ve etkili bir öğrenme fırsatı sunar. STEM destekli oyunların eğitim sistemine entegre edilmesi; zeki, yaratıcı ve üretken nesiller yetiştirilmesine yardımcı olur.

Bayi Girişi

Kullanıcı Adı*
Şifre Adı*